Tere tulemast

 

Räägitakse, et eesti keel ja eesti naised on maailmas ühed kauneimad. Me ise naljatame, et õige eesti naine suudab toita mehe ja kuus last. Ning olla säärase töörabamise juures ikka ilus nagu ime – kuidas me küll seda suudame?
Annab loodus meile jõu, näo ja nõu? Kunagi olnud Vooremaal allikas, kus naised silmi käisid pesemas. Nood naised teadnud ussisõnu. Nad oskasid allikaga nõnda talitada, et teda lahti hoides päike välja tuli ja kinni kattes vihmale pööras. Just nõnda, nagu koduses majapidamises tarvis läks. Ons meis tänagi toda tarka looduslast järel?
Sellest kõigest I Eesti Naiste Tantsupidu jutustabki. Sest oma lood tuleb ikka ise ära rääkida. Siis nad hakkavad kandma ja lendama, siis saavad nad väge täis ja teevad meid enestest suuremaks. Eesti naised on aegade ilust või raskusest hoolimata ka laulu ja tantsu keeles kõnelenud. Sest seda mõistab terve ilm.
Olgu terve ilm ilu täis, kui kõik Eesti naisrühmad kokku tantsima tulevad, saagu sellest kauni traditsiooni algus ja jätkugu seda ilu ka tulevastele põlvedele.

Evelin Ilves
I Eesti Naiste Tantsupeo patroon

I Eesti Naiste Tantsupidu toimus
12. juunil 2011.aastal
Jõgeva linna staadionil.